Ušetřete na dopravném!

Není nic jednoduššího!
Nechte si posílat zásilky službou Zásilkovna.cz a ušetřete tak hromadu peněz a času, nesmyslně stráveného u přepážek na poště.

Doprava zásilky je touto cestou až 4x levnější než standartní doprava zásilky poštou.

Jak to funguje? Mrkněte sem.Úvod » Sportovní výživa » Gainery

Sportovní výživa / Gainery

Na této kategorii usilovně pracujeme. Nové produkty již brzy.

Gainer – Sacharid

Mají obvykle méně bílkovin a více sacharidů. Jsou často využívány v objemovém tréninku. Nejčastěji naleznete v gaineru jednoduché cukry jako je fruktóza, glukóza nebo složité polysacharidy typu maltodextrin. Tyto složky jsou důležité pro dostatečné doplnění energie.  Neobsahují pouze jeden jednoduchý cukr ale více složitých cukrů, díky tomu dochází k pozvolnému uvolnění cukru do krevního řečiště a dochází k pozvolnému stimulování inzulínu, který má na starosti anabolické procesy. Gainer obvykle používají sportovci pro nabírání svalové hmoty, nebo osoby, které mají problém s přibíráním na váze. Gainer se obvykle konzumuje ihned po tréninku pro doplnění glykogenu do svalů a snížení únavy. Gainer má obvykle 10 -35% bílkovin, ale hlavní částí jsou sacharidy.

Použití gainerů je zejména v oblasti: budování síly, energie pro zvětšení objemu svalové tkáně, zvýšení zásob glykogenu ve svalech, ochranu svalové hmoty při fyzické zátěži, regeneraci po těžkém tréninku