Ušetřete na dopravném!

Není nic jednoduššího!
Nechte si posílat zásilky službou Zásilkovna.cz a ušetřete tak hromadu peněz a času, nesmyslně stráveného u přepážek na poště.

Doprava zásilky je touto cestou až 4x levnější než standartní doprava zásilky poštou.

Jak to funguje? Mrkněte sem.Úvod » Sportovní výživa » LIFEFOOD GUARANA BIO, 190G


        

LIFEFOOD GUARANA BIO, 190G

Guarana je tropická dřevina pocházející z povodí Amazonky.

 

Číslo produktu: 0000055
Výrobce: Lifefood
Běžná cena 652 Kč
Naše cena bez DPH: 454 Kč
Naše cena s DPH (15 %):
522 Kč

Složení:

100% jemně mletá semena guarany BIO

Země původu :

Brazílie

Guarana je tropická dřevina pocházející z povodí Amazonky.

Guarana je zdrojem guaraninu - stimulační látky poskytující tělu energii. Dále obsahuje kofein a další energetické látky jako theobromin a theofilin ( které se nalézají také v čaji a kávě). Působí proti únavě , pomáhá udržet pozornost, je vhodná například pro řidiče nebo rekonvalescenty.

Název "gua-ra-na" ( warana ) v jazyce amazonských indiánů znamená " velký strom lesa ". Indiáni z povodí řek Orinoko a Rio Negro ji užívají také k tlumení bolesti a nazývyjí ji " Tajným okem ". Její semena ( tzv. guaranové oříšky ) se sklízí pouze ty, které nespadly na zem. Semena se drtí, usuší a rovnoměrně upraží. Tento prášek následně smíchají s vodou nebo jinou tekutinou. Indiáni tento nápoj používali kromě jiného jako " Aqua branca " - nápoj válečníků, pro tlumení únavy z boje a zvýšení fyzické síly. Dalé proti bolestem hlavy, křečím, horečkám a jako již výše zmíněné energetické tonikum.

Semena obsahují 4 - 8% kofeinu. Dále baramin, tanin, amidon, teofilin, teobromin, rostlinnou silici, vitaminy skupiny B a vitamin C. Z dalších látek to jsou zejména katechinové třísloviny ( 10 - 25% ), pryskyřice, červené barvivo a malé množství oleje.

Guarana je ideální při činnostech vyžadujících plnou a dlouhou koncentraci, působí proti únavě a vyčerpání, má pozitivní vliv na potenci, podporuje mozkovou, srdeční a cévní činnost.