Ušetřete na dopravném!

Není nic jednoduššího!
Nechte si posílat zásilky službou Zásilkovna.cz a ušetřete tak hromadu peněz a času, nesmyslně stráveného u přepážek na poště.

Doprava zásilky je touto cestou až 4x levnější než standartní doprava zásilky poštou.

Jak to funguje? Mrkněte sem.Úvod » Sportovní výživa » LIFEFOOD SPIRULINA BIO, 180G


        

LIFEFOOD SPIRULINA BIO, 180G

Spirulina je sladkovodní sinice s unikátními vlastnostmi, která žije ve sladkých vodách.

 

Číslo produktu: 0000054
Výrobce: Lifefood
Běžná cena 624 Kč
Naše cena bez DPH: 434 Kč
Naše cena s DPH (15 %):
499 Kč

Spirulina je sladkovodní sinice s unikátními vlastnostmi, která žije ve sladkých vodách. Je jedním z nejvýznamnějších zdrojů kvalitního proteinu v rostlinné říši, obsahuje jedinečné fytonutrienty, chlorofyl a velké množství vitamínů a minerálů. 

Spirulina je jednobuněčná řasa stočená v levotočivou šroubovici. Vyskytuje se ve sladkovodním prostředí – v rybnících, jezerech a řekách s vysokým obsahem pH a koncentracemi uhličitanů. Chutná a voní podobně jako mořská řasa. 
Spirulina je často považována za jeden z nutričně nejúplnějších potravinových doplňků. Obsahuje řadu důležitých živin: proteiny, komplexní sacharidy, železo, vitamíny A, K, a B komplex. Spirulina je nejvyšším zdrojem vitamínu B 12, který je nepostradatelný pro zdravý chod nervů a tkání, zvláště pak pro vegetariány. Spirulina je rovněž bohatá na chlorofyl, mastné a nukleové kyseliny a lipidy. Její součástí je také gamma linolenová kyselina, která je obsažena v mateřském mléce a zlepšuje zdraví kojenců. 
Zhruba 60% suché váhy spiruliny tvoří proteiny, které jsou potřeba pro růst a regeneraci buněk. Z toho důvodu je spirulina zdravou náhražkou tučného a na cholesterol bohatého masa a mléčných výrobků pro vegetariány a vegany. 
Spirulina má vysoký obsah karotenoidů, které mají antioxidační účinky a zpomalují proces stárnutí. Je to potravina s nejvyšším obsahem betakarotenu vůbec (spirulina obsahuje 10x více betakarotenů než mrkev). Jak známo, betakaroten má příznivý účinek na zrak a funguje dokonce i jako prevence rakoviny. Dvacetiletý výzkum dokázal, že konzumace ovoce a zeleniny bohaté na betakaroten zajišťuje tělu skutečnou ochranu před rakovinou. Umělý betakaroten se takovými výsledky chlubit nemůže.1 
Spirulina také stimuluje příznivou mikroflóru jako např. laktobacily a pomáhá tak správné funkci střev a zažívání. Naopak potlačuje nežádoucí bakterie a plísně ve střevech, např. e-coli a Candidu. 
Za zmínku stojí i detoxifikační funkce Spiruliny. V dnešním světě jsou jedovaté látky obsaženy ve vodě, ve vzduchu, jídle i v lécích. Tělo se neustále potřebuje zbavovat těchto nahromaděných toxinů. Spirulina obsahuje zcela unikátní kombinaci fytonutrientů – látek, které čistí organismus. 


Použítí a doporučené dávkování: 5 tablet 3x denně před nebo s jídlem s dostatečným množstvím vody nebo čerstvých štáv.

Země původu: Čína 

Obsah: 180g

Složení: 100% sladkovodní řasa Spirulina Platensis z ekologického pěstitelství. Neobsahuje žádná pojiva, ani jiné přídavné látky.