Ušetřete na dopravném!

Není nic jednoduššího!
Nechte si posílat zásilky službou Zásilkovna.cz a ušetřete tak hromadu peněz a času, nesmyslně stráveného u přepážek na poště.

Doprava zásilky je touto cestou až 4x levnější než standartní doprava zásilky poštou.

Jak to funguje? Mrkněte sem.» Marri a cvičení

S kým cvičím - Jillian Michaels

     DVD Jillian Michaels obsahují mix koncepcí, které vám pomohou zhubnout. Obsahuje vždy    kardio i silový trénink a často se zaměřují na velké svalové skupiny, jako jsou nohy, které spálí více kalorií.  Všechna videa od Jillian zahrnují warm-up, tedy rozehřátí. Některé je lehčí některé těžší. Najdeme zde způsob kruhového tréninku. Každý okruh obvykle opakuje. Používá taky HIIT –vysoce intenzivní intervalový trénink, který udrží správnou tepovou frekvenci. Cvičení od Jill není nijak extra náročné na koordinaci, což mnohé z nás jistě ocení. Jillian používá činky, podložku, kettlebell a vlastní váhu těla. Na konci každého videa najdeme cool down, pro některé může být její protažení krátké. Videa jsou rozdělená podle obtížnosti. Vybere si jak začátečník tak vysoce pokročilý. Prakticky v každém videu jedna cvičící provádí začátečnickou a jedna pokročilou verzi.    V popisech uvádím počet spálených kalorií, prosím, nepovažujte tyto cifry jako za definitivní počet kalorii, které spálíte. Ty čísla se mohou lišit v závislosti na výšce, hmotnosti, zkušenostech, úsilí, provedení (začátečnická verze – pokročilá). Jsou to odhady na základě informací z netu. Berte tyto hodnoty jako orientační. Jillian je celkem ukecaná, na to že cvičí, někdy provokuje své partnerky v pozadí, je vtipná a dokáže motivovat.

Extreme Shed a Shred 

Posilování celého těla, kardio s prvky bojových uměníTohle cvičení vřele doporučuji všem, kteří chtějí už něco náročnějšího, nevadí jim bojové prvky a chtějí delší cvičení. Tohle je osobně mé nejoblíbenější video. Tento program je určen pro pokročilé až vysoce pokročilé. Můžete cvičit oba levely po sobě (doporučuji) nebo level 1 cvičte tak dlouho, dokud vám nebude připadat lehký a pak přejděte na level 2. Level 2 bych řekla, že je dost náročný, velmi dobře koncipován, výborné cviky na celé tělo, jak silové tak balanční, hudba je příjemná. Člověk se i dočkal malého zaúpění a potu u Basheery (cvičící v mnoha workoutech od Jill) a to je co říct:).

Počet levelů:2Délka: level 1 kolem 30 minut, level 2 kolem 55 minut.

Obtížnost: level 1 pokročilý, level 2 vysoce pokročilý

Co budete potřebovat: podložka, činky (zkusíte-li oba levely zaráz, tak přidejte ručník :))

Spalené kalorie KJ: level 1 (1040 – 1339) level 2(1465 – 1844) oba dva zároveň (2512 – 3349)

Jak cvičit: level 1 dokud vám nebude připadat snadný, pak přejít na level 2, nebo oba zaráz

Ripped in 30

Posilování celého tělaTohle video je zaměření na posilování celého těla, najdete zde i kardio prvky. Je to formou kruhového tréninku, Jill cviky opakuje. Je to stejný systém jako 30 Day Shred (3-2-1 síla-kardio-ABS). Většinou si toto video lidé zařazují po 30 Day Shred, ale je to fakt na vás. Mě osobně se tento program až tak nelíbil, nejlepší byl pro mě asi čtvrtý level, který měl trošku grády, jinak mě to docela nudilo, ani nevím proč, prostě nějaká vnitřní sympatie nezafungovala. Tím ale nechci říct, že program není efektivní a že cviky jsou špatné. To vůbec ne, program je koncipován přehledně a promyšleně, určitě si dáte do těla a posílíte vše, co půjde.

Počet levelů: 4

Délka: kolem 30 minut na level

Obtížnost: začátečník, pokročilý

Co budete potřebovat: podložku a činky

Jak cvičit: 1 level = 1 týden, 2 level = 2 týden, 3 level = 3 týden, 4 level = 4 týden

Spálené kalorie KJ: 1046 - 1386

6 week 6 pack

Zaměření na břicho a kardioNenechte se zmást, že budete v tomto programu ležet na zemi a dělat sklapovačky. Vůbec ne, dostane záhul celé tělo, nejen břicho, a v druhém levelu se na zem podívat snad jen jednou. V tomto programu také Jill opakuje cviky, ale v druhé části docela zrychlí a takový level 2 tím dostává úplně jiný rozměr. Občas se srovnává tohle video a Killer ABS, Killer ABS není špatný, ale oproti tomuto programu mi přišel jednodušší. Pokud tedy někdo není vůbec zvyklí cvičit břicho, může začít tím. Kdo chce už trochu ostřejší posilování břicha, doporučuji 6W6P. Level 1 se mi velmi líbil a dá se přežít takřka bez úhony, zato level 2 je docela zabiják, velmi progresivní level.

Počet levelů: 2

Délka: Level 1 – 32 minu, Level 2 – 29 minut

Obtížnost:Level 1 – středně pokročilý, Level2 – vysoce pokročilý

Co budete potřebovat: činky, podložku, možná ručník

Spálené kalorie KJ: Level 1 (921 – 1172) Level 2 (1004 – 1256)

Jak cvičit: 3 týdny level jedna, další 3 týdny level 2  

Shred-It with weights

Zaměřeno na ruce s kettlebellemTento program je zaměřený na posilování rukou, ale nebojte, nebudete sedět na lavičce a tahat činku. Jillian používá Kettlebell, kdo nemá, může nahradit těžší činkou. Cviky s kettlebellem jsou jiné, neznámé, musí si na ně člověk zvyknout a dělat je technicky, nebo si tím kettlebellem ublíží. Dělá tam různé otočky se závažím, kdo má špatná záda, asi bych toto cvičení nedoporučovala, případně vyzkoušet a to velmi opatrně. Pokud chce někdo kombinovat cviky, může si toto video přidat k nějakému komplexnímu programu od Jill jako bonus navíc. Video obsahuje tutoriál, takže vás Jill naučí, jak správně pracovat s Kettlebellem. Celý program není nijak těžký.

Počet levelů: 2

Délka: kolem 24 minut

Obtížnost:Level 1 – začátečník, Level 2 – pokročilý

Co budete potřebovat: Kettlebell, těžší činku (5kg +-), podložku

Spálené kalorie KJ: Level 1 (837 – 1151) 

Jak cvičit: každý level je na 15 dní  

Yoga Meltdown

Jóga a kardioNecvičila jsem,ale všimla jsem si, že mé představy o józe byli jiné, než v tomto videu. Tahle jóga není pomalá ani jednoduchá, je dynamičtější, silová a najdeme zde i kardio prvky. Jógu jako takovou jsem cvičila opravdu jen asi 3x v životě, tohle se mi zdá progresivnější, ale zase ne nijak zvlášť náročné oproti jiným jejím workoutům. Spíš bych toto video volila k protažení, k rozbití stereotypu, nebo jako doplňkový program. Asi bych jej nevolila jako hlavní program k hubnutí.

30 Day Shred

Posilování celého těla – kruhový trénink Tohle cvičení bývá často startovacím bodem v maratonu cvičení s Jill. Tímto cvičením jsem začínala a považuji ho za zlomové. Velmi se mi líbí, cviky jsou vhodně volené, zábavné. Jill pracuje se systémem 3-2-1, což znamená 3 (síla) 2 (kardio) 1 (ABS). Nebojte se, že byste se nezapotili. Často zde začínají začátečníci, pokud je někdo už pokročilý, nestartovala bych tímto videem. 30 Day Shred je měsíční program, který vás nakopne ke cvičení, hubnutí, zrychlí Vám metabolismus. Jaké cvičení si vyberete po tomto programu, je jen na vás.

Počet levelů: 3

Délka levelu: kolem 30 minut

Jak cvičit: 1 level = 10 dní, 2 level = 10 dní, 3 level = 10 dní. (30 dní = měsíc)

Co budete potřebovat: podložku, činky

Obtížnost: Level 1 – začátečník, Level 2 – pokročilý začátečník, Level 3 – pokročilý

Spálené kalorie: 732 - 1046

Hard body

Zaměřeno na kardio a silový trénink Tento program je podobný typově Body Revolution. První level je kratší, kolem 45 minut a druhý kolem 50 minut. První je trošičku lehčí, ale osobně v nich nevidím až takový zásadní rozdíl. Jill přizvala neokoukané tváře, a tak je zase se na koho dívat (krome cviků :D). Cviky jsou v tomto programu takové složitější, možná vám mohou připadat překombinované, ale nebojte, to se naučíte. V levelech je super hudba, kterou "zajišťuje" přítomný DJ, který některým může připadat jako rušivý element, nicméně mě to celkem bavilo, jak si tam DJ "vaří" a chudáci holky se opodál potí při cvičení:). Budete potřebovat lehčí činky a vlastní váhu těla. Je to opět HIIT, ale zábavný, dobré a neokoukané nové cviky. Hard Body se mi cvičí velmi dobře, první level se mi líbí více, kvůli hudbě a cvikům. Doporučuji všem, ovšem nevím, zda je to úplně vhodné pro začátečníky. Zkuste, uvidíte. Spíš bych jej ale zařadila, až si něco odcvičíte. V programu posílíte celé tělo a dostatečně se "vyhopsáte".Tento workout se hodí pro středně pokročilé až vysoce pokročilé cvičence.DVD obsahuje dvě intenzivní 45 minutové cvičení.

Počet levelů: 2

Délka levelu: 45 - 50 minut

Obtížnost: Určitě pokročilý

Co budete potřebovat: podložku a činky

Spálené kalorie KJ: Level 1 (1046 – 1465) Level 2 (1465 – 1884) Level 3 (1340 – 1758)

Jak cvičit: první level cvičte tak dlouho, dokud vám nebude připadat lehký, pak přejdete na dvojku. 

Kickbox FastFix

20 minutové bloky kardia se zapojením kickboxových prvkůTohle DVD má tři části. Každá část se zaměřuje na jinou oblast a to na ruce, nohy a ABS. Tohle video má trošku nižší intenzitu než její další videa. Tohle video je krátké, pokud cvičíte jedno, můžete si dát za sebou dvě, nebo klidně všechny tři. Není to tak vysilující a únavné. Problém mohou mít jedinci, kterým trochu dělá problém koordinace. Kdo nezná prvky kickboxu, asi se bude v kombinacích kopů a úderů chvilku hledat. Jillian ale na začátku celého DVD zařadila takový tutoriál, takže vám ukáže všechno pomalu. Další problém je například ten, že  se v jednom místě přebíhá ze strany na stranu, což může dělat problém těm, kteří jako já, cvičí na malém prostoru. Jillian občas zapomíná střídat strany a stojí v bojové pozici na její dominantní straně, doporučují strany střídat. Tohle video je fakt pro začátečníky, na rozjezd, já jsem to jen zkusila, nemám v plánu jej cvičit dlouhodobě, nijak mě nenadchlo.

Počet levelů: 3

Délka: kolem 20 minut

Obtížnost: začátečník, mírně pokročilý. ABS bude asi z těch tří nejtěžší

Zaměření: kardio kickbox na ruce, nohy, ABS

Co potřebujete: podložku a činky

Spálené kalorie KJ: 628 – 837

Jak se cvičí: je to na vás

Killer Abs

Posilování ABS a kardioToto video je zaměřeno na břicho, ale najdete zde i kardio a celkové zapojení těla. Je zde hodně nových cvičebních prvků. Pro někoho může být level 1 příliš snadný, hlavně pokud se na tohle video vrhne po 6 week 6 pack. Další  úrovně 2 a 3 už jsou v lepší tepové frekvenci, a tam už se najdete. Některé cviky zde jsou takové matoucí a zvláštní, ale tak je to o zvyku. Kdybych měla bych volit mezi Killer ABS a 6 week 6 pack, vybrala bych 6W6P, více mě bavil. Pokud chcete něco na střídačku, vyberte si Killer ABS level 3 a 6W6P level 1, to se mi osvědčilo, jako vhodná kombinace.

Počet levelů: 3

Délka: kolem 30 minut

Obtížnost: středně pokročilý až pokročilý

Co budete potřebovat: podložka a činky

Spálené kalorie KJ: Level 1 (502 – 921) Level 2 a Level 3 nezměřeno, určitě to bude vyšší

Jak se cvičí: až vám bude level 1 připadat snadný, přejdete na druhý, až vám druhý bude připadat snadný, přejdete na třetí

Killer Buns & Thighs

Zaměření na nohyDoporučuji pro pokročilé sportovce. V tomto videu je mnoho náročných cviků, které jinde nenajdete. Je to i kardio, ale hlavně teda posilování nohou. Tento workout je sice zaměřený hlavně na nohy, ale zapojíte zde i ramena a paže. Jako pomůcku zde Jill využívá i židli. Což pro někoho může být problém. Pokud cvičíte na malém prostoru v bytě jako já, a nemáte židle (prostě je nemám :)), tak je to docela problém. Level 2 má docela velké grády, domnívám se, že patří do skupiny nejobtížnějších cvičení od Jill. Seznam uvedu na konci shrnutí. V tomto DVD rozhodně neplatí, že level 3 je nejtěžší. Kdo chce cvičení na nohy a zadek, vřele doporučuji.

Počet levelů: 3

Délka: kolem 38 minut

Obtížnost: level 1 je nejlehčí, středně pokročilý, ovšem level 2 je vysoce pokročilý, level 3 je pokročilý

Co budete potřebovat: činky, podložku a židle (ano čtete dobře, židleJ)

Počet spálených kalorií: Level 1 (1046-1465), Level 2 (1465-1884), Level 3 (1339-1758) 

Jak cvičit: až se vám bude zdát první lehký, postupte k druhému a pak k třetímu. Nebo jeďte každý level 10 dní.

Body Revolution

posilování + kardio, kompletní setBody revolution je komplexní program na 90 dní, který se cvičí dle předem určeného plánu. Program má tři fáze. Fáze jedna je nejlehčí, fáze poslední, tedy třetí by měla být nejtěžší. V každé fázi najdete několik workoutů na posilování a také samostatně kardio. Celkově je tento program zaměřený na celé tělo. Fáze jedna je začátečnická, je v ní kardio a posilování celého těla. Fáze dvě je už dynamičtější a náročnější, fáze tři má vysokou intenzitu a dynamiku. Ve fázi dvě a tři se asi najdou jedinci, kteří už jsou pokročilý. Fáze jedna vás možná bude trochu nudit, nebo vám bude připadat snadná, budete li cvičit tento program například po 30 Day shred nebo Ripped in 30.Dodám svůj malý poznatek, kdo z vás už kombinuje různá cvičení a hledá to správné cardio jako doplnění, doporučuji cardio 2 z tohoto workoutu. Je více hopsací, udrží vám tepovku, je zábavné a hlavně je velice dobře zvolena hudba. Kdo má lepší reproduktory a nemá sousedy, určitě si toto video užije. Celý program se mi ale velmi líbil, doporučuji, pokud vám nevadí, že je na delší dobu.

Počet levelů: rozděleno na fáze dle měsíců: fáze 1, fáze 2, fáze 3

Délka: cca 30 minut

Obtížnost: začátečníci až pokročilý

Co budete potřebovat: podložku, činky, posilovací gumu

Jak cvičit: dle plánu viz níže:

Fáze 1: 1 a 2 týdenPondělí - Workout 1Úterý - Workout 2Středa - Cardio 1Čtvrtek - Workout 1Pátek - Workout 2Sobota - Cardio 1 Fáze 1: 3 a 4 týdenPondělí - Workout 3Úterý - Workout 4Středa - Cardio 1Čtvrtek - Workout 3Pátek - Workout 4Sobota - Cardio 1
Fáze 2: 5 a 6 týdenPondělí - Workout 5Úterý - Workout 6Středa - Cardio 2Čtvrtek - Workout 5Pátek - Workout 6Sobota - Cardio 2 Fáze 2: 7 a 8 týdenPondělí - Workout 7Úterý - Workout 8Středa - Cardio 2Čtvrtek - Workout 7Pátek - Workout 8Sobota - Cardio 2
Fáze 3: 9 a 10 týdenPondělí - Workout 9Úterý - Workout 10Středa - Cardio 3Čtvrtek - Workout 9Pátek - Workout 10Sobota - Cardio 3 Fáze 3: 11 a 12 týdenPondělí - Workout 11Úterý - Workout 12Středa - Cardio 3Čtvrtek - Workout 11Pátek - Workout 12Sobota - Cardio 3

Banish Fat Boost Metabolism

Zaměření na kardioTento program je zaměřený „pouze“ na kardio, které je rozděleno na několik okruhů, z nichž každý je opakován dvakrát. Toto video se liší hlavně tím, že je delší než jsme u Jill zvyklí. Hodně lidí si tento program chválí, je to zábavné a účinné kardio. Pokud jste začátečník, můžete mít s dokončením tohoto videa problém. Ale to přece nevadí, tělo zesílí a tuky se odeberou do věčných lovišť. Mě se cvičení jako takové líbí, mám ale nějaký vnitřní problém s kolegyněmi Jillian, nějak jsme si spolu nesedly :).

Počet levelů: 1

Délka: 55 minut

Jak cvičit: je to na vás

Co budete potřebovat: podložku

Obtížnost: pokročilý

Spálené kalorie KJ: 1674 - 1884

No More Trouble Zones

Zaměřeno na posilování bez kardiaPodle mě asi nejlepší video od Jill na posilování. V podstatě se jedná o opak BFBM, který je jen o kardiu, tak tento program je jen o posilování. Opět se jedná o dlouhý jeden level, který je rozdělen do sedmi okruhů. Já jsem měla trochu problém si zvyknout na cvičící v pozadí, člověk si za tu dobu zvykne na ty své známé tváře, ale to je jen má subjektivní poznámka, která neovlivňuje kvalitu cvičení. Doporučuji si tento program zacvičit. Pokud někdo hledá posilovací workout, který by jednou či dvakrát týdně zacvičil, tohle bude asi ta správná volba.

Počet levelů: 1

Délka levelu: 50 minut

Obtížnost: středně pokročilý

Jak se cvičí: je to na vás

Co budete potřebovat: podložku a činky

Spálené kalorie KJ: 1256 - 1570

Shrnutí

Doporučuji (dle mých zkušeností, každému sedí něco jiného):

 • Pokud chcete začít cvičit s Jill, doporučuji jako startovací program: 30 Day Shred.
 • Pokud chcete dobré kardio s dobrou hudbou: Cardio 2 z Body Revolution
 • Pokud chcete těžší cvičení na celé tělo: Extreme Shed & Shred
 • Pokud chcete cviční na nohy a zadek: Killer Buns & Tights
 • Pokud chcete cvičení na břicho: 6 week 6 pack
 • Pokud chcete cvičení na ruce: Shred It with weights

 

S kým cvičím - Shaun T - T25 Focus

Takže dámy a pánové, dovolte mi napsat pár slov o programu T25 Focus od trenéra Shauna T. Níže naleznete popisy jednotlivých workoutů, cvičební plán a dole mé shrnutí.

 • nepotřebujete žádné vybavení, no možná ručník :)

ALPHA - CARDIO:

Najdete zde různé výpady, skákání, zaměření na core. Celkem zábavné kardio. Dobrá hudba, tepovka by měla být celkem vysoká, nebojte se, že se budete flákat. Je to příjemné kardio, které vás nesundá, ale ani se při něm nebudete nudit. Myslím, že na start dobré. Dávám si jej, když se mi nechtějí cvičit žádné šílenosti a složitosti.  

Alpha – Speed 1.0

 • nepotřebujete žádné vybavení

Tady najdete rychlejší a taky složitější pohyby, jak je tomu u Shauna zvykem. Najdete zde oblíbené burpees, hop hop hook, up + over, zigzag hop (můj oblíbený), takový pro mě trochu taneční speed - je to o zvyku, ale zábavný. Tepovka kolem 160 jen to hvízdne. Najdete zde v určitých intervalech protahování, které třeba v Cardiu nebylo, což si myslím, že je i docela dobře :D. Rychlé, intenzivní cvičení.  

Alpha – Total Body Circuit

 • nepotřebujete žádné vybavení

V tomto workoutu pracujete s váhou vlastního těla, procvičíte každou část. Mnoho lidí na toto cvičení nadavá. Proč? Protože Shaun vás prostě nebude šetřit. Najdete zde cviky jako hop hop turn, hop hop squat, shoulder tap, alternating front lundge, plank walk, power squat a další. Pozice v planku a zaměření na nohy vás jistě potěší :)). Shaunovi kolegové se potí jako šílení a věřte, že vy budete taky. Doporučuji :) 

Alpha – AB Intervals

 • potřebujete karimatku

No jak napovídá název, tento workout je zaměřený na core. Zde najdete opět oblíbené plank pozice, jako down sog plank, down dog + spider lunge, side plank hold a další. Je to míň intenzivní než předchozí cvičení, méně kardia a více posilovíní břicha. Pro začátečníky skvělá volba, ale pokročilý „břícháci“ se zde asi nenajdou, to spíše až v pozdějším Dynamic Coru. Hlavně dělat cviky pořádně. Bacha na záda!

Alpha – Lower Focus

 • nepotřebujete žádné vybavení

Tento workout dá do „těla“ vaším nohám. Basic jack, basic squat, deep lunge, front lunge, up + over vás nenechají na holičkách. Dá se říct, že vás možná budou i druhý den bolet . Ale nebojte, tohle pořád není to nejtěžší cvičení v T25 :) Zvládne jak začátečník, tak pokročilý. Takové zlaté střední cvičení.  

Beta – Core Cardio

 • nepotřebujete žádné vybavení (ručník?)

Kardio zaměřené na břicho. Cviky jako air plank walk, deep squat walk, hop side side, twist lunge pulse, double hop rotation nenechají vaše břicho ani tepovku spát. A co nohy? Jo, budou vás bolet. Možná si nechte opodál ležet i ručník. Docela povedené kardio cvičení. Za mě lepší než alpha.  

Beta – Speed 2.0

 • nepotřebujete žádné vybavení (dva ručníky?:))

Pokud se vám zdál Speed v Alphě pomalý a nudný, tak se tady asi najdete. Je zde fakt vtipná hudba a Shaun u toho dělá opičky. Hudba mi připoměla hru Super Mario, takže při cvičení má člověk přiblbý úsměv a musí se smát... (asi sám sobě, nevím, ale je to komické). Je to mnohem rychlejší, intenzivnější a tepovka bude nahoře. Mé oblíbené quit feet up + back, slow mountain climber, speed + agility, up + over, out  out run vás nenechají zahálet. Pokud jste méně choreograficky zdatní, odstraňte z dosahu všechny předměty. Já jsem při tomto svém poprvé sundala lampu. Každopádně docela mazec, udržet se Shaunem tempo. Fakt super Speed.  

Beta – Rip´t Circuit

 • potřebujete činky a karimatku

Pokud máte tak rezistenční kabel. Procvičíte zde horní část těla, core i nohy. Celý workout je hodně příjemný, zábavný, z Bety je určitě pro mě nejlepší. Najdete zde speed + agility, reciprocating bicep s curl, deep lunge pulse, Arnold press a další. Můžete zde použít lehčí činky, a postupně přidávat na zátěži. Doporučuji, patří mezi mé oblíbené workouty. Cvičím ho často, fakt to jde poznat pěkně na celém těle a šíleně rychle to uteče.  

Beta – Dynamic Core

 • potřebovat budete karimatku

Jak název napovídá, jedná se o workout zaměřený na core. Tohle cvičení je mnohem lepší a intenzivnější než AB Intervals v Alphě a hodně se mi líbí. Najdete zde prvky cardia a posilování na břicho. Pokud jste pokročilí, můžete si na některé cviky přizvat činky :). Najdete zde high switch kick, speed kick knee, hammer kick, torso lift, butterfly leg, superman a další cviky na břicho. Nevěšte hlavu, pozice v planku zde jsou taky. Možná, že vás bude břicho druhý den bolet:). Pokročilý si mohou cviky modifikovat po svém a udělat si je těžší, nebo alespoň já to tak dělám, některé lehčí si nahradím něčím těžším.  

Beta -  Upper Focus

 • potřebujete činky nebo rezistenční kabel

Zde si zaposilujete horní část těla. Vezměte si težší činky a užijete si silový workout. Rozcvičíme se díky high switch kick, static uppercut, double switch kick a přejdeme na cviky jako jsou arnold press, single arm fly, sumo double row, dual biceps curl a další. Je zde méně cardia a více posilování rukou.  Gamma – Speed 3.0

 • potřebujete ručník (dva, tři...:D)

Takže, Speed 1.0 byl fajn, ruce a nohy všude....Speed 2.0 byl rychlý a ruce už ani nehlídáte, ale u Speed 3.0 vlastně aní nevíte, že něco děláte, poněvadž sotva stíhate. Tepovku budete mít faaaakt vysokou, tempo je dost rychlé a jak říkám, pro nás nekoordinované, je to zabijačka. Jsou zde  tři úrovně které se opakují a zrychlují, asi abyste neřekli, že toho máte málo :D. Takže mooving quick jab, hop hop turn, Push-Up + In + Out Abs , Squat Hop + Crisscross, Burpee + Plank Walk, Speed Knee + Up + Over. Ti z vás, kteří cvičili Insanity (nebo spíš raději necvičili)  zde najdou Insanity prvky – haha. Uteče vám to cvičení jako voda, jelikož budete rádi, že jste rádi :D. Takže rychlé cardio? Tohle doporučuji.  

Gamma – Pyramid

 • potřebujete činky

Pyramid….můj oblíbený workout. Nedám na něj dopustit. Budete kombinovat několik různých cviků postupně na celé tělo, budete je opakovat. Ano opakovat....čím víc, tím líp. Kolegové Shauna odpočítavají opakování a při konečných fázích se soustředíte už jen na odpočítávání.....hree, two, one...TIME....Najdete zde cviky jako jsou slow control jog, hammer curl squat, dead lift + upright row, front kick + side lunge, triceps pres a další. Dostanou zabrat jak ruce, nohy i břicho. Vezměte si těžší činky a věřte, že svaly vám budou další den "děkovat". 

Gamma – Rip´t Up

 • potřebujete činky, kdo má, tak rezistenční kabel, můžete využít i hrazdu a karimatku (činky a karimatka je základ)

Biceps - jáááá chci biceps! Tohle cvičení je zameřeno na horní část těla. Pokud vás bavil upper focus, tady se najdete. Pokud zvolíte težší činky, čeká vás kvalitní silový trénink, který nenechá vaše ruce klidné. Zameřuje se na hrudník, biceps, triceps, záda a ramena. Rozcvičíme se pomocí jack uppercut, high switch kick, double switch kick a berete činky do rukou. Single arm row, arm push ups jack, push press a další. Skvělé cvičení na ruce, já si beru težší činky a myslím, že efekt je viditelný. Fakt skvělé cvičení na posílení rukou. Doporučuji všemi deseti.  

Gamma – Extreme Circuit

 • potřebujete činky, karimatku a kdo má, tak hrazdu

Tohle je workout zaměřený na posilování celého těla. Na konci každého okruhu si jej zrychleně zopakujete. Bomba, že?! :). Zaměřuje se na celé tělo, já si beru opět težší činky a posiluje se jedna báseň. Upright row, dual souhlder press, hammer curl squat, front kick, weighted Burpee (ano čtete dobře), triceps push ups, weighted squat, plank crunch (ano i plank), plank walk spider lunge, dead lift hammer curl a další. Takže ruce, nohy a břicho dostanou zabrat. Je to mnohem težší a zábavnější než v Betě, je zde více silových prvků. Úžasné cvičení. Ať žijí svaly:)

Shrnutí T25

 • Celé T25 má tři fáze, Alpha Beta a Gamma.
 • Má cvičební plán, 5x týdně krásných 11 lekcí, za 5 týdnů budete kočky a kocouři
 • Čas na 25 minut denně si prostě najde fakt každý. Na konci každého workoutu je cca 5 minut protažení.
 • V programu je zařazený i strech na protažení
 • Najdete zde jak intenzivní kardio, tak komplexní cvičení, tak i silová cvičení
 • Alpha se mi jeví jako startovací bod pro shazování nadbytečných kil, zaměřena spíše na kardio prvky
 • Beta je komplexnější jak na sílový trénink, tak na kardio prvky, zlepšíte si fyzičku a naberete snad i nějaký ten žádoucí sval
 • Gamma, zde se najdou všichni ti, kteří chtějí pokročilé cvičení a zaměření na posilování
 • Kdo prošel Alphou, těšil se na Betu a když dokončíte Betu, budete nadšeni z Gammy (Gamma je volitelný balíček)
 • Celý program je sestaven tak, aby měl postupný progress ve zlepšování vaší kondice. Takže se nebojte, že nezhubnete. Zhubnete, získáte kodičku a ještě posílíte svaly
 • U speedů bych doporučila větší opatrnost při pohybech, obzvláště u osob s vyšší váhou, bacha na kolena a klouby. Zvládnete to, nebojte se
 • Shaun vás bude motivovat a povzbuzovat
 • Tania pro vás ukazuje modifikace pro začátečníky
 • Stačí 25 minut T25 na zhubnutí? ANO, veřte, že ano :D
 • Je T25 šílené? A tak asi trochu ano, Insanity mi přijde šílenější, a mnohem více na kardio a delší, ale Insanity prostě né každý uhopsá a má na to tolik času.
 • T25 je pro všechny fitness úrovně, nebojte se, že se nenajdete. No a Gamma to už je luxusní cvičení :)
 • Dát přednost Jillian nebo Shaunovi? Záleží co chcete, oboje má něco do sebe. Jill není určitě tak šíleně rychlá jako Shaun, a Shaun využívá jiné prvky HIIT než Jill a T25 je kratší. Neuděláte chybu ani s jedním trenérem, zhubnete s oběma a posílíte taky. Pročtěte si popisky programů a vyberte si dle chuti. Jill má hodně programů, však si můžete vybrat zde http://marrifit.blogspot.cz/p/blog-page.html a rozhodněte se.

Asi už víte, že se moc neřídím stanoveným programem. Pokud někdo bude chtít cvičení zaměřené spíše na posilování, doporučuji rovnou Gammu. Mě se velmi líbí, jelikož nechci toliko kardia jako je v Alphě, zaměřuji se spíše na Gammu. A jaké jsou mé oblíbené workouty? mBeta – Dynamic core, Beta – Ript Circuit, Gamma – Pyramid, Gamma – Extreme Circuit, Gamma – Ript Up.